Château Piaristická kolej - REZERVACE

Piaristická kolej byla postavena roku 1708 spolu s barokním kostelem sv. Anny, dohromady tvoří dominantu Masarykova náměstí v Benešově. Návrh provedl vynikající architekt italského původu Giovanni Batista Alliprandi. V koleji byla původně umístěna velká knihovna, refektář a místnosti k ubytování. Jednotlivá křídla koleje uzavírají Rajský dvůr se slunečními hodinami a studnou. Dnes se prostory koleje využívají hlavně k pronájmu. Piaristická kolej leží v obci Benešov, ve Středočeském kraji, zhruba 30 minut jízdy autem z Prahy.

Pokud máte zájem o náš katalog, pošlete nám žádost přes kontaktní formulář. +420 777 816 220
Kontaktovat
Cena na vyžádání
Okres: Benešov
Vzdálenost od Prahy: 40 km

Popis objektu

Piaristická kolej s kostelem se nachází v jihozápadním rohu náměstí ve městě Benešov. Vnější fasády koleje jsou velmi jednoduché a minimálně architektonicky členěné. V jižním křídle byl původně situován refektář se štukovou nástropní výzdobou, v patře nad ním se poté nacházela knihovna, která byla rovněž vyzdobena štukovým nástropním rámcem. Zajímavostí jsou rokokové sluneční hodiny, které zdobí fasádu rajského dvora a byly zhotoveny malířem Pavlem Noldingerem.

Piaristicka kolej Benesov Chateau.CZ 09

Celá kolej se dlouhodobě využívá jako prostory k pronájmu.
Celý objekt prošel částečnou rekonstrukcí, která zahrnovala opravu střechy, opravdu rozvodů vody, plynu a elektřiny. Dále byl opraven odpad a dotáhnut síťový kabel.
V následujících letech je v plánu celková rozsáhlá rekonstrukce.

Dispozice objektu

Piaristická kolej je situována do jihozápadního rohu náměstí. Tvoří celek spolu s kostelem sv. Anny. Samotná kolej je částečně podsklepená, jednopatrová budova, s přilehlým nádvořím a volnou nezastavěnou plochou. Ve sklepě se nachází dvě místnosti, studna a při vstupu z Piaristické ulice leží pronajaté prostory kavárny.
V přízemí se nachází 30 místností a uprostřed hlavní budovy je rajská zahrada s fontánou. V prvním patře se nachází 20 místností, z nichž 4 jsou bývalé prostory tříd.

Zastavěná plocha a nádvoří: 1752 m2
Nezastavěná plocha: 1615 m2
Celková plocha nabízeného pozemku: 3367 m2

ji 1860

Historie zámku

Piaristická kolej v Benešově byla založena roku 1703 Františkem Karlem, hrabětem Přehořovským z Kvasejovic. Původní záměr k vystavění koleje byl už o 40 let dříve, jeho realizaci však nedovolovala tehdejší finanční situace. Přesto už v roce 1680 navštívili zástupci Piaristického řádu město Benešov, aby zde vytvořili návrh potenciálního kostela s kolejí. Jednání však skončila úspěchem až v roce 1703 a se stavbou se poté začalo o 2 roky později. Stavbu barokní koleje a chrámu sv. Anny provedl významný architekt italského původu Giovanni Battista Alliprandi, který často projektoval pro bohaté rody. Budova koleje začala sloužit už v roce 1706 při příležitosti otevření elementární školy a gymnázia. Poté stavba pokračovala až do 20. let 18. století a spolu s ní se rozšiřovala i škola, která byla pověstná velmi dobrou úrovní. Kolej byla uzavřená až v roce 1892.

Pokud máte zájem o náš katalog, pošlete nám žádost přes kontaktní formulář. +420 777 816 220
Kontaktovat

Více nemovitostí

Château Hořín

Cena na vyžádání
Více...

Château Vila Čerych

Cena na vyžádání
Více...

Château Fara Budislav

Cena na vyžádání
Více...

Château Liberecká Střelnice

Cena na vyžádání
Více...

Château Mostov - REZERVACE

Cena na vyžádání
Více...

Château Luka nad Jihlavou

Cena na vyžádání
Více...

Château Porkertova vila

Cena na vyžádání
Více...

Château Litohoř

12.000.000 CZK
Více...

Château Tvrz Dražice

Cena na vyžádání
Více...

Château Nahošice

25.500.000 CZK
Více...

Château Osová

19.900.000 CZK
Více...

Château Choustník

Cena na vyžádání
Více...

Château Historický objekt FILIPOV

3.985.000 CZK
Více...

Château Stružná

Cena na vyžádání
Více...

Château Ořechov

35.000.000 CZK
Více...

Château Jetřichovice

25.000.000 CZK
Více...
Všechny nemovitosti

Kontaktovat