Château Lechovice

Zámek Lechovice vznikl přestavbou bývalé letní opatské rezidence řádu Premonstrátů z Louky z roku 1720. Nynější podoba původně barokní zámku vznikala na přelomu 20. stol. postupnou klasicistní přestavbou, kdy přibyly nové přístavby věží v pseudorenesančním, novobarokním a secesním stylu. Zámek obklopuje anglický přírodně krajinářský park s množstvím exotických dřevin a tisíciletým dubem. Zámek, dnes zrekonstruovaný a otevřený veřejnosti, se nachází v okrese Znojmo, zhruba 100 km od Vídně.

Pokud máte zájem o náš katalog, pošlete nám žádost přes kontaktní formulář. +420 777 816 220
Kontaktovat
Cena: 25.000.000 CZK
Okres: Znojmo
Vzdálenost od Prahy: 240 km

Popis zámku a zámecký park

Zámek Lechovice koupili nynější majitelé v roce 2012, od roku 2014 je otevřen veřejnosti. Majitelé zde provozují zámeckou vinotéku, vinárnu a kavárnu, pořádají svatební obřady a hostiny s kapacitou 50 osob v zámeckém salonku. Část prostor pronajímají k výstavním účelům. Dále se v areálu nachází tři nájemní byty 4+KK 70 m2, 1+ KK 30 m2 a 1+KK 40 m2. Samostatný areál tvoří novogotická hrobka Kubecků z roku 1859, ohrazená mřížovým pilířovým plotem s dekorativními kovářsky zpracovanými výplněmi.

Zámek obklopuje park založený v době romantismu, kde naleznete množství krásných polychromovaných fontán, zámeckou kolonádu s altánem, francouzský parter s balustrádovým schodištěm a nádhernou litinovou terasou. Nachází se zde i ovocný sad s včelínem, zeleninová zahrádka se skleníkem či historická vodárna.

Dispozice zámku

Užitná plocha zámku je 1 850 m2, čtyři byty celkem 300 m2, sušárna a prádelna na nádvoří 80 m2, dále garáže 42 m2, hospodářské budovy 60 m2 a včelín, pracovna skleníku a skleníky 170 m2. Sklepy tvoří celkem 240 m2. Rodinná hrobka 900 m2, vodárna 40 m2. Celková rozloha prodávaného pozemku včetně hrobky a vodárny je 39.000 m2. Zastavěná plocha zámku je 2000 m2 bez hospodářských budov.

Projekt na obnovu zámku

V současné době je zprovozněno 520 m2 obytné plochy a tato část je také vytápěná. V podkroví je dalších 12 pokojů vhodných pro ubytování před rekonstrukcí. Výhled celkové ubytovací kapacity včetně prostor na nádvoří je až 100 lůžek.
Projekt řeší vytvoření sálu až pro 100 osob, nové přístupové schodiště až do podkroví, cateringovou kuchyň a technické zázemí, čtyři svatební apartmány pro 12 osob.
Konkrétním zájemcům poskytneme zpracovanou projektovou dokumentaci (projekt na rekonstrukci části zámku, projekt nové přípojky obecní vody a projekt kanalizace), vše je v ceně zámku. Projektová dokumentace má stavební povolení s nabytím právní moci. Rekonstrukce severního křídla již byla zahájena a bylo prostavěno cca 1. mil. korun.

Dotace a granty

Na zámek lze čerpat každý rok dotaci cca 500 tis. Kč z programu obnovy památkově chráněných objektů NPÚ krajské pracoviště Brno.
Dále lze čerpat na agroturistiku prostřednictvím Szif až 60 % z objemu zakázky. Podobně na obnovu historického parku.

Historie zámku

Zámek Lechovice vznikl přestavbou bývalé letní opatské rezidence řádu Premonstrátů z Louky, jenž je druhým nejstarším řádem založeným na Moravě.Lokalita zámeckého vršku nebyla vybrána náhodně, již ve středověku zde stála trvz, zpustlá již kolem roku 1481. V roce 1665 získávájí premostráti lechovický statek a vzhledem k rostoucímu Mariáskému kultu a místní zázračné studánce, zadává tehdejší opat Vincenc Wallmera vídeňskému staviteli Chritianu Damellovi stavbu Poutního kostela „Navštívení Panny Marie“ v Lechovicích, jenž je z největší pravděpodobností dílem Christiana Alexanda Oedtla a nese známky vrcholného rakouského baroka.Tento pozoruhodný vrcholně barokní kostel dokonce nese jistou podobnost s kostelem Sv.Petra ve Vídni od Hildebranta. Současně s kostelem byla poblíž postavena barokní letní opatská rezidence. Po Josefínských reformách r.1784 byly zrušeny církevní řády a vše připadlo náboženskému fondu, jenž letní sídlo prodal r.1824 v dražbě t.č. vídeňskému měšťanovi Josefu Langovi původem ze Znojma. Po jeho smrti zdědila rodinnou rezidenci dcera Julie sv. paní Kubeck von. Kubau provdaná K. F. Kubeck von Kubau, čímž se dostala do držení nového šlechtického rodu.

Za nynější podobu původně barokní stavby vděčí Maxi Kubeckovi von Kubau. Vznikala postupnou klasicistní přestavbou, kdy přibyly nové přístavby věží (rizalitů) v pseudorenesančním, novobarokním a secesním stylu. Množství krásných polychromovaných fontán, zámecká kolonáda s altánem, francouzský parter s balustrádovým schodištěm a nádhernou litinovou terasou. Současně s tím byl založen anglický přírodně krajinářský park s množstvím exotických dřevin. Dodnes zde roste letitý letní dub o kterém tvrdí legenda, že má již tisíc let. Po válce se zde střídaly různé organizace od vojska, státního statku, učiliště až se zde na skoro třicet let uchýlily řádové sestry, pro které zde byl zřízen starobinec. Pro tyto účely byl dipozičně značně upraven a nutno konstatovat, že né vždy šťastně. Byl však udržován, vytápěn i částečně rekonstruován a díky tomu se také zachoval. Po roce 1993 již provoz starobince ztratil význam a po různých pokusech o nové využití byl několikrát prodán.

Pokud máte zájem o náš katalog, pošlete nám žádost přes kontaktní formulář. +420 777 816 220
Kontaktovat

Více nemovitostí

Château Polní Voděrady

Cena na vyžádání
Více...

Château Fara Budislav

Cena na vyžádání
Více...

Château Liberecká Střelnice

Cena na vyžádání
Více...

Château Piaristická kolej

Cena na vyžádání
Více...

Château Trnová

Cena na vyžádání
Více...

Château Mostov

Cena na vyžádání
Více...

Château Historická usedlost Dobrotín

13.500.000 CZK
Více...

Château Luka nad Jihlavou

Cena na vyžádání
Více...

Château Letohrádek sv. Vojtěcha

Cena na vyžádání
Více...

Château Slavín

Cena na vyžádání
Více...

Château Porkertova vila

Cena na vyžádání
Více...

Château Litohoř

12.000.000 CZK
Více...

Château Tvrz Dražice

Cena na vyžádání
Více...

Château Nahošice

25.500.000 CZK
Více...

Château Osová

22.000.000 CZK
Více...

Château Choustník

22.000.000 CZK
Více...

Château Historický objekt FILIPOV

3.985.000 CZK
Více...

Château Prčice

Cena na vyžádání
Více...

Château Neznašov

6.500.000 CZK
Více...

Château Stružná

Cena na vyžádání
Více...

Château Ořechov

35.000.000 CZK
Více...

Château Jetřichovice

25.000.000 CZK
Více...
Všechny nemovitosti

Kontaktovat