Château Mostov - REZERVACE

První zmínky o zámku Mostov pochází z 15. století. Finální proměny se zámek dočkal v polovině 19. století, kdy jej rodina Kommersů nechala přestavět v romantickém stylu a založila zámecké zahrady. Zámek v letech 2000 až 2002 prošel rekonstrukcí, která zahrnovala zřízení hotelového provozu včetně wellness centra a restaurace. Další rekonstrukcí prošel zámek a přilehlá budova mlýna v roce 2018 a 2019. Zámek i mlýn byly připravovány pro hotelové účely. Celý areál se rozléhá na pozemcích o velikosti 5,6 ha. Zámek se nachází v Karlovarském kraji, v obci Odrava, 14 km od Chebu, 160 km od Prahy a 30 minut od letiště v Karlových Varech.

Pokud máte zájem o náš katalog, pošlete nám žádost přes kontaktní formulář. +420 777 816 220
Kontaktovat
Cena na vyžádání
Okres: Cheb
Vzdálenost od Prahy: 160 km

Popis zámku

Své jméno zámek Mostov získal podle vesnice, ve které se nachází. Vystřídal celou řadu majitelů, kteří jej z původní tvrze přestavěli nejprve do podoby barokního zámku a posléze do romantického, pseudogotického stylu. Celý areál se rozléhá na pozemcích o rozloze 5,6 ha a je situován v klidné přírodní lokalitě, kterou protéká řeka Ohře.

Areálu dominuje budova zámku, která od počátku nového milénia prošla dvěma rekonstrukcemi. Součástí je také objekt bývalého mlýna, který byl stavebně částečně upraven na hotelové zařízení a několik nevyužívaných staveb, které jsou před rekonstrukcí. Zajímavostí zámku je kolekce patnácti kachlových kamen, unikátně dokumentující vývoj řemesla po téměř celé 19. století, a několik vzácných vitráží. Další zajímavostí jsou historické malované stropy a fresky na stěnách. Součástí zámku je i kaple s vitrážemi na motivy pěti svatých.

Zámek spolu s bývalým mlýnem po přestavbě v roce 2002 sloužil jako hotel s restaurací a wellness centrem s celkovou kapacitou přibližně 100 osob. Zámek i mlýn prošel v roce 2018 a 2019 zásadní rekonstrukcí, kdy jej současný majitel, Arcibiskupství pražské, nechal citlivě opravit a modernizovat pro využití jako *****hotel. Poslední fáze včetně vybavení interiéru bude již na novém majiteli, který si tak může finální podobu dotvořit podle svého vkusu.

Od roku 1992 je zámek chráněn jako kulturní památka ČR.

Dispozice zámku a lokalita

Zámek Mostov, postavený v romantickém slohu, se rozprostírá v Karlovarském kraji. Dominantou areálu je zámecká, částečně podsklepená budova se třemi nadzemními patry. V přízemí je umístěna noblesní vstupní hala, recepce, kanceláře, salónky a restaurace. V druhém nadzemním patře se nachází luxusní zámecké apartmá, pět hotelových pokojů, hala, zimní zahrada, zasedací místnost pro 50 osob a kaplička v ryzalitu v nárožní věži. V podkroví je třináct hotelových pokojů. Celkem se na zámku nachází 19 hotelových pokojů.

V kolmém směru navazuje na zámeckou budovu hospodářská část, která v přízemí disponuje provozními prostory a zázemím restaurace. V prvním patře se nachází kanceláře a sociální zázemí personálu.

V prvním podzemním podlaží bývalo menší wellness a vinárna.
Podlaží jsou přístupna schodišti i výtahem
.
Celý objekt je zasíťován a kanalizace je řešená nově vybudovanou ČOV.

Dispozice zámku a hospodářské budovy
Sklep: 167,8m2
Přízemí: 474,7 m2+130,4 m2
První patro: 468 m2+126,3 m2
Druhé patro: 437,4 m2+137,7 m2
Celkem užitná plocha všech pater včetně hospodářské budovy: 1942,3 m2
Celkem zastavěná plocha: 840 m2

Další stavbou je budova původního mlýnu, upravená pro hotelový provoz.
Budova stojí samostatně v sousedství zámku, má tři nadzemní podlaží a podkroví, není podsklepena. Přízemí se sálem pro 100 osob, barem a wellness bylo izolováno proti zemní vlhkosti a čeká na rekonstrukci interiéru. Ve druhém a třetím nadzemním podlaží je celkem 24 nově zrekonstruovaných hotelových pokojů. Ve 4. nadzemním podlaží je 9 ubytovacích jednotek, připravených k rekonstrukci. Celková ubytovací kapacita je zde 33 hotelových pokojů.

Dispozice budovy mlýna
Přízemí: 531 m2
První patro: 445 + 95 m2 terasa
Druhé patro: 445 m2
Třetí patro: 475 m2
Celkem užitná plocha: 2000 m2
Celkem zastavěná plocha: 708 m2

V areálu se nacházejí další budovy, konkrétně ubytovací objekt č.p. 18 s vydaným stavebním povolením na rekonstrukci na ubytovací prostory, dále budova bývalého kravína, bývalý pivovar, stodola a stáje. Tyto objekty jsou zchátralé a nefunkční. Budovy obklopuje rozsáhlý zámecký park s řadou významných dřevin, dvěma kašnami s fontánou. park je oplocen a na severozápadě přiléhá k řece Ohři. Pozemek je pouze u řeky mírně ohrožen stoletou vodou, budovy nikoli. Turisticky atraktivní je nedaleko vedoucí cyklostezka Ohře.

Celková rozloha prodávaného areálu: 56 013 m2

Jako další využití se nabízí možnost zachování filosofie hotelového komplexu, rozšířeného o kvalitní wellness. Vzhledem k nevyužitým okolním budovám je možností vybudovat další ubytovací kapacity, stáje apod.

Historie zámku

První zmínky o osadě Mostov datujeme do roku 1353, tehdy byla v držení chebských měšťanů Zoswitzerů. Zmínky o samotné tvrzi pochází však až z roku 1520, kdy patřila Anzelmu ze Štrensdorfu. Poté tvrz vystřídala řadu majitelů, až připadla do držení Bedřichu Perglarovi z Perglasu, který ji nechal přestavět do podoby barokního zámku. Následně zámek opět vystřídal řadu majitelů až doputoval do rukou chebským Kommersům, kteří jej nechali přebudovat do romantického stylu a založili zámecké zahrady. V roce 1886 odkoupil zámek Mostov chebský velkoprůmyslník Jíří Haas z Hasenfelsu. Jiří Haas byl rakousko-uherský-český podnikatel, byl spolumajitelem porcelánky Haas & Czjzek v Horním Slavokově, která byla ve své době největší v celém Rakousko-Uhersku a zaměstnávala na tisíc dělníků. Roku 1914 Jiří Haas umírá, a zámek tak přešel do vlastnictví jeho potomků, kterým patřil až do roku 1942. Od roku 1945 byl zámek ve správě státního statku a od 80. let sloužil k rekreaci dětí. Roku 1992 byl zařazen mezi kulturní památky. V roce 1997 zámek spolu s porcelánkou odkoupila soukromá firma, která jej nechala zrekonstruovat a spolu s budovou mlýna adaptovat na hotel. V roce 2017 byl zámek i se všemi pozemky prodán Arcibiskupství pražskému, které zahájilo rekonstrukci.

Pokud máte zájem o náš katalog, pošlete nám žádost přes kontaktní formulář. +420 777 816 220
Kontaktovat

Více nemovitostí

Château Hořín

Cena na vyžádání
Více...

Château Vila Čerych

Cena na vyžádání
Více...

Château Fara Budislav

Cena na vyžádání
Více...

Château Liberecká Střelnice

Cena na vyžádání
Více...

Château Piaristická kolej - REZERVACE

Cena na vyžádání
Více...

Château Luka nad Jihlavou

Cena na vyžádání
Více...

Château Porkertova vila

Cena na vyžádání
Více...

Château Litohoř

12.000.000 CZK
Více...

Château Tvrz Dražice

Cena na vyžádání
Více...

Château Nahošice

25.500.000 CZK
Více...

Château Osová

19.900.000 CZK
Více...

Château Choustník

Cena na vyžádání
Více...

Château Historický objekt FILIPOV

3.985.000 CZK
Více...

Château Stružná

Cena na vyžádání
Více...

Château Ořechov

35.000.000 CZK
Více...

Château Jetřichovice

25.000.000 CZK
Více...
Všechny nemovitosti

Kontaktovat