EN
Cholupická bažantnice
Okres
Praha
Od Prahy
15 km
Cena
Cena na vyžádání

Přírodní památka Cholupická bažantnice zahrnuje lesní území bývalé bažantnice. Na pozemku se nachází hájovna, stodola s navazujícím vejminkem, se skladem a garáží. Celkové rozloha prodávaného pozemku činí 171.278 m2. Bažantnice se nachází cca 1 km od obce Cholupice, součást městské části Praha 12.

Popis objektu

Cholupická bažantnice leží cca 1 km jihovýchodně od obce Cholupice. Jedná se o lesní území bývalé bažantnice. Na pozemku se nachází hájovna s půdorysem ve tvaru písmene „L“, která není podsklepena, mí 1 nadzemní podlaží a podkroví (přístupné po vnitřním schodišti). Budova hájovny je rozdělena na 2 byty – větší s dispozicí 4+1 přístupný ze dvora a menší, přístupný z veřejné cesty, 1+1. Dále se zde nachází oddělená garáž a sklad přístupný z kotelny. Aktuálně je objekt prázdný, udržovaný, před rekonstrukcí.
Zastavěná plocha: 363,41 m2
Užitná plocha: 251,76 m2

Dále se zde nachází stodola – zděný objekt obdélníkového tvaru s 1 místností, která je přístupná ze dvora i z ovocného sadu.
Zastavěná plocha: 96,57m2
Užitná plocha: 75,62 m2

Na stodolu navazuje „Vejminek“, není podsklepený, má 1 nadzemní podlaží a půdní prostor. Objekt byl využíván k bydlení. Dnes prázdný, před rekonstrukcí.
Zastavěná plocha: 94,38m2

Na pozemku se nachází ještě studánka, s kamenným ostěním, je jediným zdrojem vody.

Pozemek je přístupný po veřejné cestě. Jedná se o lesní pozemek (zčásti orná půda, zčásti starý ovocný sad), veden jako přírodní památka. Porost má charakter starého lužního lesa, převažují zde duby, v menší míře lípy, jasan, javor a habr.

Kontaktovat
Klientská sekce
V Klientské sekci naleznete další zajímavé zámky, jejichž prodej není prezentován veřejně, jsou součástí naší neveřejné nabídky. Zámky jsou určeny pro registrované uživatele společnosti CHATEAU.cz, kteří je uvidí po přihlášení do této sekce.
Chcete-li získat přístup do této sekce,
kontaktujte nás.
Více nemovitostí
Okres Ústí nad Orlicí
68.500.000 CZK
Více informací
Okres Uherské Hradiště
Cena na vyžádání
Více informací
Okres Třebíč
Cena na vyžádání
Více informací