EN
Historický dům Kouřim
Okres
Kolín
Od Prahy
35 km
Cena
17.990.000 CZK

Jižně od historického centra města Kouřim se nachází dvoupodlažní dům, jehož historie sahá až do 13. stol., kdy sloužil jako celnice a dále kamenná stodola. Dům s gotickým sklepením je kompletně zrekonstruovaný, kamenná stodola je před rekonstrukcí. Objekty jsou obklopeny krásnou rozlehlou zahradou zaručující naprosté soukromí. Celková rozloha pozemku činí 2.846 m2. Město Kouřim se nachází cca 35 km východně od Prahy, 25 km od Kutné Hory a 20 km od Kolína.

Popis objektu a lokalita

V předpolí středověké fortifikace malebného historického města Kouřim, u mlýnského náhonu, stojí na pozemku o celkové rozloze 2.846 m2 historický dům s kamennou stodolou. Dům je umístěn v klidné části města a obklopen udržovanou, členitou zahradou s venkovním osvětleným bazénem s protiproudem. Celý pozemek je obehnán kamennou zdí zaručující naprosté soukromí.

Historický dům, objekt bývalé celnice ze 13. stol., jehož součástí jsou i nádherné zachovalé gotické sklepy, prošel v minulých letech kompletní rekonstrukcí a dnes umožňuje pohodlné a komfortní bydlení. Dům je dvoupodlažní, s prostorným obytným podkrovím. V přízemí má nádherné klenuté stropy. Do centra města lze dojít pěšky za 5 minut.

Dispozice domu:
Přízemí – z chodby je vpravo vstup do historického sklepení, které vede mimo dům, vlevo je koupelna s vanou, samostatná toaleta, dále je po levé straně vstup do obývacího pokoje s kachlovými kamny, průchozího s kuchyní, vybavenou dubovou stylovou kuchyňskou linkou na míru
1. patro – tři samostatné místnosti
Podkroví – velká obytná místnost

Celková užitná plocha domu: 255 m2.
Celková zastavěná plocha: 300 m2.

Vytápění je zajištěno centrálně elektrickým kotlem nebo kachlovými kamny. Dům má elektronický bezpečnostní systém, připojení na PCO, elektrická vjezdová vrata.
Průkaz energetické náročností budovy: E.
Na pozemku je kopaná studna hluboká 5 m s dostatkem vody.

Naproti domu se nachází venkovní zastřešené posezení s krbem a kamenná stodola. 
Stodola na obdélném půdorysu je zastřešena valbovou střechou. V jedné části této kamenné stodoly je funkční, odpočinková, místnost se samostatným vchodem. Větší část je dnes využívána jako sklad nářadí, je možné ji ale využít např. k přestavbě na bydlení nebo podnikání (menší penzion apod.). Je zde i vydané závazné stanovisko týkající se obnovy střechy a krovu.

Dům se nachází v městské památkové zóně města Kouřim, ale není kulturní památkou. Dům se stodolou je zachycen na stávajícím půdorysu již na Originální mapě stabilního katastru z roku 1841. Lze předpokládat, že se jedná o barokní objekt s krovem z přelomu 18. a 19. století s tesařskými celodřevěnými spoji na čep a rybinu.

Ve městě Kouřim naleznete veškerou občanskou vybavenost (obchody, čerpací stanice, pošta, škola, školka, lékař, autobusy (PID), sportovní hala, tenis, fotbal, nedaleko je golfové hřiště s 18 jamkami).
Kouřim má výbornou dopravní dostupnost do okolních měst a Prahy (16 min. Český Brod, 23 min. Kolín, 27 min. Kutná Hora, 45 min. Praha).

 

Kontaktovat
Klientská sekce
V Klientské sekci naleznete další zajímavé zámky, jejichž prodej není prezentován veřejně, jsou součástí naší neveřejné nabídky. Zámky jsou určeny pro registrované uživatele společnosti CHATEAU.cz, kteří je uvidí po přihlášení do této sekce.
Chcete-li získat přístup do této sekce,
kontaktujte nás.
Více nemovitostí
Okres Třebíč
Cena na vyžádání
Více informací
Okres Ústí nad Orlicí
Cena na vyžádání
Více informací
Okres Praha - západ
24.500.000 CZK
Více informací