cz
Historický objekt Filipov
Okres
Kutná Hora
Od Prahy
85 km
Cena
3.985.000 CZK

Historický novogotický objekt tvoří dvě budovy bývalých koníren, zvonice a pozemky. Budovy jsou před kompletní rekonstrukcí. Stojí na pozemku o rozloze 4241 m2 a užitná plocha činí 2900 m2. Stavba stojí přímo vedle nedávno zrekonstruovaného zámku Filipov, jehož součástí kdysi byl. V zámku nyní sídlí Alzheimercentrum Filipov. Součástí prodeje je i platné stavební povolení s projektem na hotel. Historický objekt leží v okrese Kutná Hora, cca 1 hod od Prahy.

[znak][/znak]

Popis objektu

Historický objekt tvoří dvě budovy bývalých koníren a zvonice. Bývalé stáje jsou situovány při silnici severně od zámku Filipov a jsou zde součástí uliční řady novogotických obytných a hospodářských budov. Současná budova patrně vznikla jako novogotická stavba někdy kolem roku 1900. Přízemní objekt na dlouhém podélném půdoryse je na obou stranách ukončen stupňovitými štíty s cimbuřím. Všechna průčelí budovy jsou dochována celkem autenticky. Uvnitř je budova rozdělena několika příčnými nosnými zdmi, v prostoru se nachází litinové sloupy.
Zvonice má novou střechu včetně krovů, zrekonstruované klenby a z přední strany částečně nahozenou fasádu. Nemovitost má zavedenou elektřinu, obecní vodovod, plyn a kanalizaci.

Stavební povolení a projekt

Objekt je prodáván včetně stavebního povolení s projektem na hotel s restaurací a wellness centrem s celkovou kapacitou 100 lůžek. Záměr počítá s částečným novým podsklepením bývalých stájí, nový suterén má být využit pro wellness a zároveň pro technické zázemí. V přízemí má být situována restauraces přípravnou a se zázemím, konferenční sál a 10 hotelových pokojů. Projekt předpokládá využití stávající dispozice a zachování stávajících kleneb do traverz, vynášených litinovými sloupy. V podkroví má být umístěno 23 hotelových pokojů. Budova má provozně navazovat na bývalou zvonici, jejíž rekonstrukce je součástí projektu.

Dispozice objektu

Celková plocha pozemku: 4241 m2
Plocha bývalých stájí + pozemek: 3250 m2
Plocha zvonice + pozemek: 845 m2
Ostatní plocha: 146 m2

Chcete vědět víc? Napište nám zprávu.

  Více nemovitostí
  Okres Třebíč
  Cena na vyžádání
  Okres Praha - západ
  27.000.000 CZK
  Cena na vyžádání
  Klientská sekce
  V Klientské sekci naleznete další zajímavé zámky, jejichž prodej není prezentován veřejně, jsou součástí naší neveřejné nabídky. Zámky jsou určeny pro registrované uživatele společnosti CHATEAU.cz, kteří je uvidí po přihlášení do této sekce.
  Chcete-li získat přístup do této sekce, kontaktujte nás