cz
Ořechov
Okres
Uherské Hradiště
Od Prahy
270 km
Cena
35.000.000 CZK

[znak][/znak]

Zámek Ořechov byl vystavěn cca v polovině 16. století. Ve 20. Století byl radikálně přestavěn a získal tak svůj dnešní vzhled. V r. 2007 byla zahájena náročná celková obnova...

Zámek Ořechov byl vystavěn cca v polovině 16. století. Ve 20. Století byl radikálně přestavěn a získal tak svůj dnešní vzhled. V r. 2007 byla zahájena náročná celková obnova a nadále se pokračuje v rekonstrukci. Budova je postavena v symetrickém půdorysu písmena „U“ s navazujícími hospodářskými křídly. Hlavní budova zámku o celkové délce 45 m a šířce 8 m je třípodlažní, pod kterou je malé sklepení s funkční studnou. V 1.NP severní části hlavní budovy je hned vedle vstupní haly vybudován „vodní svět“, kde najdeme bazén se sestavou vodopádů a koktejlovým barem, a také finskou saunu. V jižní polovině je předsíň se sociálním zařízením a 2 multifunkční sály. Ve 2.NP severní části je velký zámecký sál a dřevěný bar. Hned vedle se nachází zrestaurovaná barokní zámecká kaple, která je historicky nejcennější místnost celého zámku. Vedle kaple najdeme rozsáhlou zámeckou knihovnu a pracovnu. Ve 3.NP se nachází soukromá rezidence majitelů, která prošla celkovou rekonstrukcí.

Dnes je zámek Ořechov v držení Dr. Alessandro Alagia. Zámecký objekt je využíván majitelem pro soukromé účely, ale část je zpřístupněna veřejnosti. Pořádají se zde např. koncerty, obecní akce, v zámecké kapli svatby, je zřízen tzv. vodní svět – bazén s vodopády apod.

K zámku je možné, po domluvě s majiteli, zakoupit vybavení zámku.

Historie

Rozsáhlý zámek v Ořechově vznikl v letech 1629-1638 za Jana Arnošta Plateise z Plattensteina (podle J. Haidra a V. Tkáče již ve 2. polovině 16. století). Zaujal místo bývalé tvrze zmiňované k r. 1527. Barokní přestavby se zámek dočkal asi v polovině 17. století. R. 1682 získává ves Ořechov se zámkem rod hrabat z Magni. V r. 1746 manželka Rudolfa z Magni, jistá Alžběta, nechala vybudovat u zámku barokní kapli.  Panství však záhy získává velehradský klášter a na zámku zřizuje léčebnu mnichů. U zámku tehdy bývala zahrada s parčíkem, místo bylo však ve 2. polovině 19. stol. přeměněno v pole. Po zrušení velehradského kláštera připadl Ořechov Náboženskému fondu a vystřídal několik majitelů. Zámek byl nakonec držen řádem salesiánů jako klášterní budova. Po 2. světové válce sloužil JZD jako sklady a některé prostory též tehdejší škole SNB. Od r. 1988 sloužil zámek jako sklad zdravotnického materiálu.

Zdroj: www.hrady.cz

Chcete vědět víc? Napište nám zprávu.

  Více nemovitostí
  Okres Třebíč
  Cena na vyžádání
  Okres Praha - západ
  27.000.000 CZK
  Cena na vyžádání
  Klientská sekce
  V Klientské sekci naleznete další zajímavé zámky, jejichž prodej není prezentován veřejně, jsou součástí naší neveřejné nabídky. Zámky jsou určeny pro registrované uživatele společnosti CHATEAU.cz, kteří je uvidí po přihlášení do této sekce.
  Chcete-li získat přístup do této sekce, kontaktujte nás