Původně renesanční tvrz z poloviny 16. stol. byla přestavěna r.1699 na trojkřídlý jednopatrový barokní zámek, v roce 1840 následovala přestavba v rustikálním klasicismu. Dnes v majetku rodu Berwid-Buquoy, kteří zámek částečně zrekonstruovali a zpřístupnili veřejnosti. Celková rozloha prodávaného pozemku činí cca 1,1 ha. Zámek, obklopený parkem se vzrostlými stromy, leží uprostřed obce Měšice u Tábora a cca 90 km od Prahy.
Historie a popis zámku
Roku 1545 byla v Měšicích postavena renesanční tvrz, kterou nechal Jan Josef Carreto, hrabě z Millesima, přestavět roku 1699 na trojkřídlý barokní zámek. V roce 1750 koupil panství Jan Antonín Votápek z Ritterswaldu, prapředek současného majitele zámku.
Roku 1817 byl zámek upraven v empírovém stylu – přibylo zde empírové schodiště a fasáda. Poslední přestavba barokního zámečku proběhla roku 1840 ve stylu rustikálního klasicismu.
Mezi lety 1877 – 1945 patřily Měšice baronům Nádherným z Borutína. Poté přešel do vlastnictví státu. Od roku 1997 zámek patří Janu Berwid-Buquoy z Elgutu, který zde započal rozsáhlou rekonstrukci a zpřístupnil památku veřejnosti. Také zde založil Český institut mezinárodního setkání.
Zámek Měšice je trojkřídlá jednopatrová stavba s arkádami na nádvorní straně. Část zámeckých prostor je zrekonstruovaných, nachází se zde např. zámecká expozice na téma „Bydlení, život a práce na zámku v současnosti“, pořádají se zde svatby, eventy apod. Další prostory slouží k soukromému využití a některé čeká rekonstrukce.
Součástí zámku je i barokní kostel z 18. stol. a renesanční stáj pro cca 10 koní.
Zámek je vhodný jak k soukromému, tak komerčnímu využití. Lze zde vybudovat senior house, hotel apod..
Obec Měšice je součástí historického města Tábor, které je mimojiné významnou silniční křižovatkou na trase: Hamburk – Berlín – Drážďany – Praha – České Budějovice – Linec – Vídeň – Bratislava – Budapešť.