EN

České zámky na prodej do 100 km od Prahy - Chateau.cz

Zámek Hlavenec - 25 km od Prahy

Château Hlavenec je bývalý lovecký zámeček přestavěný Rudolfem II., který se nachází v malebné středočeské krajině jen několik kilometrů od Mladé Boleslavi Objekt je umístěn na vrcholu hřebene s neuv...

Zámek Hlavenec – 25 km od Prahy

Château Hlavenec je bývalý lovecký zámeček přestavěný Rudolfem II., který se nachází v malebné středočeské krajině jen několik kilometrů od Mladé Boleslavi
Objekt je umístěn na vrcholu hřebene s neuvěřitelným panoramatickým výhledem na okolní krajinu. Areál zámku Hlavenec tvoří celkem 4.458 m2 plochy, z čehož zastavěná plocha zámku je 450 m2. Zbytek tvoří pozemek s vzrostlými dřevinami a komunikace. V 30. letech objekt sloužil jako hotel Hubertus.

Lokalita
Pár kilometrů od Mladé Boleslavi, ve vzdálenosti pouhých 25 km od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: na vyžádání

Zámek Krnsko – 30 km od Prahy

Château Krnsko je původně renesanční a následně barokní zámek, který byl vystavěn v 16. století. Jedná se o čtyřkřídlou jednopatrovou budovu se čtvercovým dvorem, která je obklopena anglickým parkem o rozloze necelé 4 hektary.
Zámek sloužil ve 20. století jako sirotčinec, později jako domov důchodců. Dnes je objekt opuštěný, ale ve velmi dobrém stavu. Užitná plocha je celkem 1878 m2, z toho: přízemí 658 m2 (včetně chodeb), první patro 672 m2 (včetně chodeb), půda 188 m2 (včetně pokojů), sklepy cca 360 m2.

Lokalita
Zámek se nachází v obci Horní Krnsko, tj. 7 km od Mladé Boleslavi a 30 km na sever od okraje Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: 24 000 000 Kč

Zámek Hluboš – 60 km od Prahy

Château Hluboš je krásný barokní zámek s anglickým parkem o rozloze 5ha, správcovským objektem a bývalými konírnami.
V přízemí zámku je 18 místností, velký sál a galerie. V prvním patře se nachází 19 místností. Objekt je z větší části podsklepen a obsahuje technické zázemí a sklady.
Zastavěná plocha a nádvoří tvoří 1762 m2. K zámku přísluší pozemky o výměře 48.928 m2, kterou tvoří anglický park a rybník. Část objektu byla v nedávné době zrekonstruována a sloužila jako expozice o pobytu TGM na Hluboši.

Lokalita
Nachází v centru obce Hluboš, okres Příbram, ve vzdálenosti 60km od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: 16 000 000 Kč

Zámek Vyšetice – 70 km od Prahy

Château Vyšetice je menší (původně barokní) zámek postavený v 17. století na místě bývalé tvrze. Jedná se o trojkřídlou jednopatrovou budovu, v jejímž okolí se nachází park a zemědělský hospodářský dvůr o rozloze 3,2 hektarů.
V těsné blízkosti zámku se nachází vjezd do hospodářského dvora, který tvoří: garáže, dílny, samostatný obytný dům, dále pak stodola, sýpka a bývalé stavby stájí. Některé krajní objekty jsou využitelné naprosto samostatně a díky své poloze provozně zcela oddělitelné (využitelné např. jako sklady).

Lokalita
Zámek Vyšetice se nachází v jihočeském okrese Tábor cca 70 km od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: 8 000 000 Kč

Zámek Jetřichovice – 70 km od Prahy

Château Jetřichovice je neogotický zámek, k němuž náleží anglický park o rozloze cca 3ha, správcovský objekt, bývalé konírny a pivovar. V letech 1857–59 byl zámek Jetřichovice výrazně novogoticky přestavěn pro Jana Nepomuka Kaňku, významného pražského mecenáše a rektora univerzity. Kaňka vybudoval také anglický zámecký park, v zámku pak bohatou knihovnu a obrazárnu.

Lokalita
Zámek se nachází v centru obce Jetřichovice, okres Příbram, ve vzdálenosti 75 km od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: 30 000 000 Kč

Zámecký statek Veliká Ves – 90 km od Prahy

Château Veliká Ves je původně barokní zámek postavený v 17.stol jako letní sídlo pro opata. Po zrušení kláštera v 18. stol se dostal do světských rukou a na konci 19. stol byl přestavěn pseudorenesančně.
K zadní části zámku přiléhá hospodářský dvůr, přilehlé zemědělské pozemky o rozloze 43 ha a rybník. Zámek a zámecký statek vytváří budovami zcela uzavřený areál. Téměř celý areál je již po rekonstrukci, majitelé zahájili i rekonstrukci zámecké budovy, která má novou fasádu.

Lokalita
Zámek se nachází v okrese Chumotov, cca 90 km od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: 39 000 000 Kč

Více informací na www.chateau.cz

Dnešní rozhovor je výjimečný. Ptáte se čím? Odpověď je jednoduchá. Je vedený s velkým milovníkem historických památek Tomášem Fürstem, který
Česká televize přichází s novými díly dokumentárního cyklu Modrá krev, v němž můžeme proniknout do světa českých šlechtických rodů. Jak