EN

České zámky na prodej ve Středočeském kraji - Chateau.cz

Chcete si koupit zrekonstruovaný zámek nebo byste si ho raději opravili sami? Přinášíme vám přehled zámků na prodej ve Středočeském kraji, zhruba do 1h autem z Prahy.

Zámek KRNSKO – 45 km od Prahy / 30 min autem

Château Krnsko je původně renesanční, následně barokní zámek, který byl vystavěn v 16. století. Jedná se o čtyřkřídlou jednopatrovou budovu se čtvercovým dvorem, která je obklopena anglickým parkem o rozloze necelé 4 ha. Zámek sloužil ve 20. století jako sirotčinec, později jako domov důchodců. Dnes je objekt opuštěný, ale ve velmi dobrém stavu. Užitná plocha je celkem 1878 m2, z toho: přízemí 658 m2 (včetně chodeb), první patro 672 m2 (včetně chodeb), půda 188 m2 (včetně pokojů), sklepy cca 360 m2.

Lokalita
Zámek se nachází v obci Horní Krnsko, 7 km od Mladé Boleslavi a 45 km severovýchodně od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

PRODÁNO

DCIM100MEDIADJI_0068.JPG

Bývalý lovecký zámeček PĚTIKOZLY – 50 km od Prahy / 35 min autem

Bývalý lovecký zámeček Pětikozly byl vystavěn na místě původní tvrze. Kdysi přízemní lovecký zámeček, dnes třípodlažní budova, byl v letech 1890-1905 secesně přestavěn. Zámeček není v registru NPÚ, nevztahuje se tedy na něj památková ochrana. Leží na pozemku o rozloze necelých 3000 m2, obklopen krásnou přírodou.

Lokalita
Zámeček se nachází na kraji obce Pětikozly, asi 10 km od Mladé Boleslavi a 50 km severovýchodně od Prahy.
VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

JIŽ NENÍ V NABÍDCE

DCIM100MEDIADJI_0005.JPG

Zámek OSEČANY – 60 km od Prahy / 50 min autem

Zámecký areál, přestavěný ze starší tvrze v druhé polovině 16. století, leží v dominantní poloze na ostrohu nad údolím potoka zvaný Mastník. Svažitý terén pod zámkem tu umožnil založit přírodní anglický park s komponovanou krajinnou scenérií. Areál zámku Osečany tvoří celkem 7 ha plochy, z čehož zastavěná plocha zámku je pouze 645 m2, zbytek tvoří zámecký park s množstvím vzrostlých vzácných dřevin, komunikace, garáž a část sýpky.

Lokalita
Zámek Osečany se nachází v okrese Příbram, asi 5 km severně od města Sedlčany, ve vzdálenosti 60 km jižně od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

PRODÁNO

DCIM100MEDIADJI_0096.JPG

Zámek JETŘICHOVICE – 70 km od Prahy / 55 min autem

Château Jetřichovice je neogotický zámek, k němuž náleží anglický park o rozloze cca 3ha, správcovský objekt, bývalé konírny a pivovar. V letech 1857-59 byl zámek Jetřichovice výrazně novogoticky přestavěn pro Jana Nepomuka Kaňku, významného pražského mecenáše a rektora univerzity. Kaňka vybudoval také anglický zámecký park, v zámku pak bohatou knihovnu a obrazárnu.

Lokalita
Zámek se nachází v centru obce Jetřichovice, okres Příbram, ve vzdálenosti 70 km jižně od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: 25.000.000 Kč

Zámek Jetřichovice

Ke všem cenám zámků je nutné připočíst 4% daň z převodu nemovitosti.

Více informací naleznete na Chateau.cz.

Dnešní rozhovor je výjimečný. Ptáte se čím? Odpověď je jednoduchá. Je vedený s velkým milovníkem historických památek Tomášem Fürstem, který
Česká televize přichází s novými díly dokumentárního cyklu Modrá krev, v němž můžeme proniknout do světa českých šlechtických rodů. Jak