EN
Historická vila s výhledem
Okres
Ústí nad Labem
Od Prahy
80 km
Cena
Cena na vyžádání

Unikátní třípatrová terasová vila s jedinečným výhledem na hrad Střekov a řeku Labe byla postavena v roce 1904. Během stavby Masarykových zdymadel byla díky stoupajícímu turismu přeměněna na zájezdní restauraci. Od r.1968 soužila k soukromému bydlení. Současný majitel ji koupil v roce 2007 jako ruinu před demolicí. Objekt prošel kompletní a nákladnou rekonstrukcí. Celková rozloha prodávaného pozemku činí 5182 m2. Vila se nachází ve městě Ústí nad Labem, cca 80 km od Prahy.

Popis vily

Romantická vila se třemi terasami byla postavena v roce 1904. Leží na kopci, odkud je nádherný výhled na řeku Labe a majestátný hrad Střekov – jednu z nejvýraznějších dominant Ústí nad Labem a labského údolí. Během stavby Masarykových zdymadel (1924-1936) byla vila, díky stoupajícímu počtu turistů, přeměněna na zájezdní hostinec.

Od r. 1968 byl dům využíván k soukromému bydlení. Po r. 1989 připadla vila jako zástava bance a začala chátrat. Současný majitel ji koupil v roce 2007 ve stavu totální ruiny, těsně před demolicí.

Rekonstrukce vily a dispozice

Kompletní rekonstrukce byla zahájena v roce 2008 a skončila v 2015, kdy proběhla kolaudace. Z objektu jsou původní pouze obvodové zdi, vše ostatní je nové. Nejprve byly svázány zdi táhly, poté byl udělán zcela nový věnec. Následovalo trámoví, krytina, okapy a svody, okna, venkovní dveře. Středem cesty je vedena zcela nová kanalizace s čističkou, přívod elektřiny a telefonu. Všechna schodiště, vnitřní i venkovní, jsou nová, betonová. Došlo i k betonování teras, protože původní byly zcela odstraněny. Zůstalo jen středové keramické odvodnění. Byl také instalován kovaný plot, který je umístěn na konci pozemku. Vzhledem k tomu, že všechny stropy byly zborcené, byla vytvořena nová patra z betonu a kovových traverz. V bývalé stáji se nyní nachází tepelné čerpadlo Rehau. V objektu je podlahové vytápění. Interiér vily je kompletně laděn do bílé barvy a částečně vybaven historizujícím nábytkem. Jsou zde použity kvalitní materiály jako např. porcelánová dlažba s nejnižším možným tepelným odporem, mramor z Itálie, sádrové štuky, které navrhl a vytvořil mistr pracující ve Vídni a další. Objekt je zabezpečen trvalým připojením na security službu. U hlavního vjezdu je plánována kovaná brána. Ta je vyrobena a připravena k instalaci. Dále je hotová příprava pro vnitřní zimní zahradu spojenou s kuchyní. Za vilou je také plánovaný zastřešený bazén (tepelné čerpadlo je připraveno pro budoucí vyhřívání). Úpravy okolí, přístupových cest a teras jsou v současnosti nedokončené. K objektu patří garáž, která se nachází mimo pozemek, pod hlavním příjezdovou cestou.
Dům je nyní prázdný, vytápěný a připravený k okamžitému převzetí.

Dispozice
Užitná plocha:
1.PP: 100 m2
1.NP: 120 m2
2.NP: 80 m2
Celkem užitná plocha: 300 m2
Celková plocha prodávaného pozemku činí 5.182 m2.

Kontaktovat
Klientská sekce
V Klientské sekci naleznete další zajímavé zámky, jejichž prodej není prezentován veřejně, jsou součástí naší neveřejné nabídky. Zámky jsou určeny pro registrované uživatele společnosti CHATEAU.cz, kteří je uvidí po přihlášení do této sekce.
Chcete-li získat přístup do této sekce,
kontaktujte nás.
Více nemovitostí
Okres Mělník
Cena na vyžádání
Více informací
Okres Uherské Hradiště
20.000.000 CZK
Více informací
Okres Třebíč
Cena na vyžádání
Více informací