České zámky na prodej do 100 km od Prahy - Chateau.cz

01 - 10 - 2016

Zámek Hlavenec – 25 km od Prahy

Château Hlavenec je bývalý lovecký zámeček přestavěný Rudolfem II., který se nachází v malebné středočeské krajině jen několik kilometrů od Mladé Boleslavi
Objekt je umístěn na vrcholu hřebene s neuvěřitelným panoramatickým výhledem na okolní krajinu. Areál zámku Hlavenec tvoří celkem 4.458 m2 plochy, z čehož zastavěná plocha zámku je 450 m2. Zbytek tvoří pozemek s vzrostlými dřevinami a komunikace. V 30. letech objekt sloužil jako hotel Hubertus.

Lokalita
Pár kilometrů od Mladé Boleslavi, ve vzdálenosti pouhých 25 km od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: na vyžádání

Zámek Krnsko – 30 km od Prahy

Château Krnsko je původně renesanční a následně barokní zámek, který byl vystavěn v 16. století. Jedná se o čtyřkřídlou jednopatrovou budovu se čtvercovým dvorem, která je obklopena anglickým parkem o rozloze necelé 4 hektary.
Zámek sloužil ve 20. století jako sirotčinec, později jako domov důchodců. Dnes je objekt opuštěný, ale ve velmi dobrém stavu. Užitná plocha je celkem 1878 m2, z toho: přízemí 658 m2 (včetně chodeb), první patro 672 m2 (včetně chodeb), půda 188 m2 (včetně pokojů), sklepy cca 360 m2.

Lokalita
Zámek se nachází v obci Horní Krnsko, tj. 7 km od Mladé Boleslavi a 30 km na sever od okraje Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: 24 000 000 Kč

Zámek Hluboš – 60 km od Prahy

Château Hluboš je krásný barokní zámek s anglickým parkem o rozloze 5ha, správcovským objektem a bývalými konírnami.
V přízemí zámku je 18 místností, velký sál a galerie. V prvním patře se nachází 19 místností. Objekt je z větší části podsklepen a obsahuje technické zázemí a sklady.
Zastavěná plocha a nádvoří tvoří 1762 m2. K zámku přísluší pozemky o výměře 48.928 m2, kterou tvoří anglický park a rybník. Část objektu byla v nedávné době zrekonstruována a sloužila jako expozice o pobytu TGM na Hluboši.

Lokalita
Nachází v centru obce Hluboš, okres Příbram, ve vzdálenosti 60km od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: 16 000 000 Kč

Zámek Vyšetice – 70 km od Prahy

Château Vyšetice je menší (původně barokní) zámek postavený v 17. století na místě bývalé tvrze. Jedná se o trojkřídlou jednopatrovou budovu, v jejímž okolí se nachází park a zemědělský hospodářský dvůr o rozloze 3,2 hektarů.
V těsné blízkosti zámku se nachází vjezd do hospodářského dvora, který tvoří: garáže, dílny, samostatný obytný dům, dále pak stodola, sýpka a bývalé stavby stájí. Některé krajní objekty jsou využitelné naprosto samostatně a díky své poloze provozně zcela oddělitelné (využitelné např. jako sklady).

Lokalita
Zámek Vyšetice se nachází v jihočeském okrese Tábor cca 70 km od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: 8 000 000 Kč

Zámek Jetřichovice – 70 km od Prahy

Château Jetřichovice je neogotický zámek, k němuž náleží anglický park o rozloze cca 3ha, správcovský objekt, bývalé konírny a pivovar. V letech 1857–59 byl zámek Jetřichovice výrazně novogoticky přestavěn pro Jana Nepomuka Kaňku, významného pražského mecenáše a rektora univerzity. Kaňka vybudoval také anglický zámecký park, v zámku pak bohatou knihovnu a obrazárnu.

Lokalita
Zámek se nachází v centru obce Jetřichovice, okres Příbram, ve vzdálenosti 75 km od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: 30 000 000 Kč

Zámecký statek Veliká Ves – 90 km od Prahy

Château Veliká Ves je původně barokní zámek postavený v 17.stol jako letní sídlo pro opata. Po zrušení kláštera v 18. stol se dostal do světských rukou a na konci 19. stol byl přestavěn pseudorenesančně.
K zadní části zámku přiléhá hospodářský dvůr, přilehlé zemědělské pozemky o rozloze 43 ha a rybník. Zámek a zámecký statek vytváří budovami zcela uzavřený areál. Téměř celý areál je již po rekonstrukci, majitelé zahájili i rekonstrukci zámecké budovy, která má novou fasádu.

Lokalita
Zámek se nachází v okrese Chumotov, cca 90 km od Prahy.

VÍCE O ZÁMKU ZDE
LOKALITA NA MAPĚ ZDE

Cena: 39 000 000 Kč

Více informací na www.chateau.cz

další zámecké novinky

Hluboš bude mít novou "zámeckou paní"

Potřeba zachovat odkaz T. G. Masaryka byl impuls jít do akce, říká Jana Merunková, zakladatelka a ředitelka neziskové organizace Zámek ...

Číst dále

Mizející památka, zámek Pravonín, bude zachráněna!

Dnešní rozhovor je výjimečný. Ptáte se čím? Odpověď je jednoduchá. Je vedený s velkým milovníkem historických památek Tomášem Fürstem, který ...

Číst dále

Zámek Otín - nový začátek

Zhruba před rokem se nám podařilo najít zájemkyni, která koupila krásný, ale již mnoho let chátrající zámek na jihu Čech. ...

Číst dále

MODRÁ KREV na ČT představuje dalších osm šlechtických rodů

Česká televize přichází s novými díly dokumentárního cyklu Modrá krev, v němž můžeme proniknout do světa českých šlechtických rodů. Jak ...

Číst dále
VŠECHNY NOVINKY

Kontaktovat