Aktuální dražby - Prodej zámku Dívčí Hrad začíná

05 - 11 - 2016

Podmínky dražby

„Podmínkou pro přihlášení do transparentního výběrového řízení je složení kauce ve výši deseti procent minimální kupní ceny. Kauce musí být připsána na účet úřadu nejpozději do 28. listopadu. Výběrové řízení bude trvat do 30. listopadu. V tento den se otevřou přijaté obálky s nabídkami a následně proběhne aukce.
Jediným kritériem pro výběr kupujícího bude výše ceny,” potvrdil Radek Ležatka, tiskový mluvčí ÚZSVM.

Aktuální majitel

Celý komplex zámku získal ÚZSVM od ministerstva zdravotnictví na základě usnesení vlády České republiky, která loni rozhodla o změně příslušnosti hospodařit s tímto majetkem státu. Následně ÚZSVM nabídl majetek k využití ostatním státním institucím.
Protože žádná neprojevila zájem, bylo vypsáno toto výběrové řízení, do kterého se mohl přihlásit každý. „Věříme, že se najde investor, který této kulturní památce navrátí její bývalý lesk,” doplnil Radek Ležatka.

Zámek je bývalý majetek Suverénního řádu Maltézských rytířů, který na něj neuplatnil nárok podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Součástmi areálu jsou kromě zámku i přírodně krajinářský park a barokní sýpka.

Zdroj: www.denik.cz 

další zámecké novinky

Zámecká kniha v prodeji: Kuchyně a stolničení na šlechtických sídlech

Ojedinělým způsobem zpracovaná kniha vás zavede do zákulisí autentických kuchyní a jídelen české a moravské aristokracie v období od renesance ...

Číst dále

18.12. Aukce barokního zámku KRNSKO

Jedná se barokní zámek v okrese Mladá Boleslav s anglickým parkem o rozloze 4 ha. Více informací viz zámek Krnsko. ...

Číst dále

Zámek Mitrowicz je vítězem v soutěži CzechTourismu o obnovené památky

Fénix je bájným ptákem vstávajícím z popela. Tak vystupují i některé tuzemské památky, které se zdály již býti na odpis, ...

Číst dále

NAVŠTÍVILI JSME: ze zchátralého ratměřického zámku se stal luxusní hotel

V rámci naší rubriky ...

Číst dále
VŠECHNY NOVINKY

Kontaktovat