Soud zamítl předběžné opatření proti majiteli zámku

23 - 03 - 2016

Nyní tedy soud standardním postupem rozhodne o tom, zda na vlastníka zámku uvalí konkurz, nebo zda návrh zamítne jako nedůvodný. Kvůli tomu, že s Reality MK zahájil soud insolvenční řízení, se nemohla minulý pátek konat dražba krumlovského zámku, jehož vyvolávací cena byla stanovená na 14 milionů korun.

Zámek Moravský Krumlov chtělo koupit město a postupně jej opravovat. “Na ministerstvu pro místní rozvoj je přichystaný dotační program, do kterého jsme se chtěli přihlásit. Teď nám nezbývá než počkat, jak řízení dopadne a potom teprve můžeme jednat,” řekl v pátek ČTK starosta Tomáš Třetina. Přestože nebude možné opravit zámek tak rychle, jak město předpokládalo, neznamená to žádné dramatické zhoršení současného stavu.

Návrh na konkurz podala klenotnická společnost Pretis z Nového Města nad Metují, které Reality MK dluží více než 9,5 milionu korun za šperky, které byly odcizené na výstavě před pěti lety v Praze. Pretis v návrhu na konkurz také dokládal, že vlastník zámku má další věřitele, jimiž jsou mateřská firma Incheba a také sesterská společnost Incheba Expo Praha.

Cílem města je zámek vlastnit a nadále v něm provozovat expozice věnované umění. Zámek Moravský Krumlov už je zčásti opravený a po ukončení rekonstrukce by chtěli krumlovští zastupitelé s představiteli Prahy vyjednat, aby do něj umístila známé dílo malíře Alfonse Muchy Slovanská epopej. Tento soubor 23 obrazů je majetkem hlavního města, v němž je nyní epopej vystavena. V minulosti byla přes půl století prezentována právě v krumlovském zámku.

Zdroj: www.rtvplus.cz

další zámecké novinky

Zámecká kniha v prodeji: Kuchyně a stolničení na šlechtických sídlech

Ojedinělým způsobem zpracovaná kniha vás zavede do zákulisí autentických kuchyní a jídelen české a moravské aristokracie v období od renesance ...

Číst dále

18.12. Aukce barokního zámku KRNSKO

Jedná se barokní zámek v okrese Mladá Boleslav s anglickým parkem o rozloze 4 ha. Více informací viz zámek Krnsko. ...

Číst dále

Zámek Mitrowicz je vítězem v soutěži CzechTourismu o obnovené památky

Fénix je bájným ptákem vstávajícím z popela. Tak vystupují i některé tuzemské památky, které se zdály již býti na odpis, ...

Číst dále

NAVŠTÍVILI JSME: ze zchátralého ratměřického zámku se stal luxusní hotel

V rámci naší rubriky ...

Číst dále
VŠECHNY NOVINKY

Kontaktovat