EN
Château Dukovany
Okres
Třebíč
Od Prahy
185
Cena
Cena na vyžádání

Pozdně barokní zámek Dukovany z konce 18.stol. byl v letech 2015-2017 kompletně zrekonstruován a dnes funguje jako tříhvězdičkový hotel s restaurací. Na zámku najdeme dva původní freskové sály, prohlídkovou trasu a restauraci s přilehlými salony s malbami. V bočních křídlech zámku se nachází 16 dvoulůžkových pokojů. Byla zde vybudována nová kotelna na biomasu o výkonu 1,5 MW. Zámek je obklopen zámeckým parkem, který je v majetku obce. Celková rozloha prodávaného pozemku je 8 247 m2. Zámek Dukovany leží v okrese Třebíč, cca 30 km od Třebíče, 45 km od Brna a 185 km od Prahy.

Popis zámku

Dnešní pozdně barokní podobu získal zámek Dukovany v roce 1790, kdy původní budovu nechala přestavět hraběnka Marie Brigita Malabaile de Canal, manželka botanika a mecenáše Josefa Emanuela de Canal. Přestavbu v jednoduchém pozdně barokním stylu s klasicistními prvky provedl brněnský stavební mistr Jan Amon. Zámek je tvořen jednopatrovou dvoutraktovou budovou na obdélném půdorysu. Během přestavby koncem 18.stol. byl doplněn portikus s balkónem u vstupu do hlavní budovy, upraveny fasády a interiéry a byla vystavěna přízemní hospodářská křídla tvaru U, která dotvářejí prostor čestného dvora. V hlavní zámecké budově se nacházejí dva sály s původními freskami – „Opičí sál“ a „sál Pantheon“, které pro hraběnku de Canal zhotovili malíři Josef Winterhalder a Václav Waitzman. Po zestátnění v roce 1945 sloužil zámek mimo jiné jako internát zemědělského učiliště a Státní veterinární správa zde měla zřízený doškolovací ústav. V roce 1991 připadl zámek Obci Dukovany, která jej využívala k reprezentačním účelům a po nějakou dobu zde fungovala také restaurace. V roce 2015 koupil zámek současný majitel, který zámek kompletně zrekonstruoval a dnes funguje celoročně jako tříhvězdičkový hotel s restaurací. Od roku 2017 je zámek vytápěn ekologicky z obecní teplárny na dřevní biomasu.

Dispozice zámku a projekt

Zámek Dukovany je tvořen hlavní budovou a přilehlými bočními křídly, ve kterých se nacházejí hotelové pokoje a restaurace. Celkem je zde 16 dvoulůžkových pokojů. Restaurace i hotel jsou v provozu celoročně. V přízemí hlavní budovy zámku najdeme Opičí sál a další salony s motivy romantické architektury a exotické krajiny, které slouží jako zázemí pro svatební hostiny, oslavy a další společenské akce. V prvním patře hlavní zámecké budovy najdeme prohlídkovou trasu, která ukazuje návštěvníkům šest hraběnčiných salónů a také freskový sál Pantheon. Užitná plocha zámku – 1.NP: Hlavní budova zámku: 410,3 m2 Západní křídlo: 473,68 m2 Východní křídlo: 497,7 m2 Celkem 1.NP: 1381,68 m2 Celkem 2.NP včetně půdy: 1325,5 m2 Celkem užitná plocha zámku a bočních budov: 2707,18 m2. Zámecký areál obklopuje zámecký park, který patří obci, není tedy součástí prodeje. Do parku mají běžně přístup hosté zámku a je také součástí akcí probíhajících na zámku. Celková rozloha prodávaného pozemku je 8 247 m2. Současný majitel připravil projekt na dostavbu dalších ubytovacích kapacit v zámeckém areálu ve vedlejších, dnes nevyužívaných, hospodářských budovách bývalých stájí s kapacitou 21 pokojů a novostavbu ubytovacího zařízení s další kapacitou 14 pokojů. Stavby mají vydané platné stavební povolení. Projekt rádi představíme vážnému zájemci.

Kontaktovat
Klientská sekce
V Klientské sekci naleznete další zajímavé zámky, jejichž prodej není prezentován veřejně, jsou součástí naší neveřejné nabídky. Zámky jsou určeny pro registrované uživatele společnosti CHATEAU.cz, kteří je uvidí po přihlášení do této sekce.
Chcete-li získat přístup do této sekce,
kontaktujte nás.
Více nemovitostí
Cena na vyžádání
Více informací
Okres Benešov
39.500.000 CZK
Více informací
Okres Ústí nad Orlicí
85.000.000 CZK
Více informací