EN
Ořechov
Okres
Uherské Hradiště
Od Prahy
260 km
Cena
20.000.000 CZK

Zámek Ořechov byl postaven v pol. 17. století v raně barokním slohu. Významný krajinotvorný prvek symetricky komponované třípodlažní budovy na půdorysu "U" s navazujícími hospodářskými křídly je umístěn na terase ve svahu nad údolím potoka a uzavírá rozlehlé, téměř čtvercové nádvoří. Zámek byl v roce 2008 zrekonstruován, nyní je prázdný a před další částečnou rekonstrukcí. Zámek Ořechov leží v okrese Uherské Hradiště, cca 60 km od Brna, 120 km od Bratislavy a 260 km od Prahy.

Popis zámku

Na místě dnešního zámku stál původně pozdně renesanční zámeček, který byl ale v 2.pol. 17. stol. stržen a na jeho místě vybudován raně barokní zámek, přesněji v roce 1686. Začátkem 18. stol. byla k zámku přistavěna kaple, která je dnes v majetku Římskokatolické farnosti.

V r. 2007 koupil zámek současný majitel a byla zahájena celková obnova. Zámek sloužil jako soukromé sídlo.

Budova je postavena v symetrickém půdorysu písmena „U“ s navazujícími hospodářskými křídly. Hlavní budova zámku o celkové délce 45 m a šířce 8 m je třípodlažní, pod kterou je malé sklepení s funkční studnou.
V 1.NP severní části hlavní budovy byl hned vedle vstupní haly vybudován bazén a sauna, dnes nefunkční. V jižní polovině tohoto podlaží je předsíň se sociálním zařízením a 2 sály.
Ve 2.NP severní části je velký zámecký sál. Hned vedle se nachází zrestaurovaná barokní zámecká kaple, která je historicky nejcennější místnost celého zámku. Vedle kaple jsou další sály, které sloužily jako knihovna a pracovna.
Ve 3.NP se nacházel soukromý byt majitelů.

Celková rozloha prodávaného pozemku činí 6 302 m2.

Součástí prodeje je i správcovský domek, který leží vedle zámku. V současné době je objekt pronajatý.

Zámek se aktuálně nachází ve stavu před další, částečnou, rekonstrukcí.

Kontaktovat
Klientská sekce
V Klientské sekci naleznete další zajímavé zámky, jejichž prodej není prezentován veřejně, jsou součástí naší neveřejné nabídky. Zámky jsou určeny pro registrované uživatele společnosti CHATEAU.cz, kteří je uvidí po přihlášení do této sekce.
Chcete-li získat přístup do této sekce,
kontaktujte nás.
Více nemovitostí
Okres Rychnov nad Kněžnou
Cena na vyžádání
Více informací
Okres Ústí nad Labem
Cena na vyžádání
Více informací
Okres Mělník
Cena na vyžádání
Více informací