CZ
Château Čechtice
District
Benešov
Distance from Prague
80 km
Price
1.395.833 EUR

Barokní zámek nechal postavit v letech 1656 - 1658 František Antonín Josef, hrabě von Holleweil, jako novostavbu. U původní trojkřídlé jednopatrové budovy došlo počátkem 18.stol. k prodloužení západního křídla. Postranní křídla jsou spojena zdí se vstupní branou a tvoří tak uzavřený zámecký areál. Ve 20. stol. byl zámek v majetku obce využíván jako škola, v roce 2002 byl soukromým majitelem zrekonstruován a provozován jako kongresový hotel. Městys Čechtice leží ve Středočeském kraji, v okrese Benešov, cca 33 km od Benešova a 80 km od Prahy.

Popis zámku

Zámek Čechtice byl postaven v letech 1656–1658 jako novostavba. Původně se jednalo o barokní trojkřídlou jednopatrovou budovu s průjezdem a balkónem uprostřed středního křídla. Střední křídlo, východní křídlo a část západního křídla vznikly v první etapě výstavby zámku. Zbývající část západního křídla je raně barokní a byla postavena později, nejspíš koncem 17. stol. nebo začátkem 18. stol. Nádvoří je na severní straně uzavřeno zdí s branou v jejímž štítě je datace stavby. Střechu středního křídla zdobí v ose věžička s hodinami.

Budova je masivní zděné konstrukce s valbovým zastřešením. Nádvorní strany křídel zdobí arkády. Budova je tvořena z malé části 1 podzemním podlaží (provozní zázemí, vinárna), 2 nadzemními podlažími a v části půdorysu s vestavěným podkrovím. Zbývající část tvoří půda.

K původní historické části objektu byla provedena menší přízemní přístavba přednáškového sálu a v severovýchodním rohu pozemku byl proveden přístřešek pro grilování. V rámci celkové rekonstrukce zámku v roce 2002 byl zámek přestavěn na hotelový provoz se zaměřením na kongresové pobyty. Tomu odpovídá i dispoziční řešení vnitřních prostor.
Objekt je vytápěn elektricky.
Dnes je zámek prázdný, nevyužívaný.

Dispozice zámku a lokalita

Po roce 2002 byl zámek Čechtice zrekonstruován a využíván jako kongresový hotel. Budova zámku má 1 menší podzemní podlaží, dříve využíváno jako vinárna a provozní zázemí; 1 nadzemní podlaží využíváno pro účely kongresového provozu (nacházejí se zde přednáškové sály, provozní zázemí, zázemí hotelového provozu včetně kuchyně a jídelny). Celé 2. nadzemní podlaží tvoří ubytovací kapacity, nachází se zde 16 pokojů. V části podkroví byla provedena vestavba dalších 8 pokojů.
Celková kapacita hotelu je tedy 24 pokojů s 60 lůžky a přednáškové sály pro cca 200 osob.

Užitná plocha zámku:
1. PP: 156 m2
1. NP: 700,8 m2
2. NP: 679,2 m2
Podkroví (8 x dvoulůžkový pokoj): 135,5 m2
Užitná plocha zámku celkem: 1671,5 m2.

Celková plocha prodávaného pozemku činí 2751 m2.

Zámek leží v centru městyse Čechtice. Výhodou je výborná dopravní dostupnost do okolních měst, včetně hlavního města Prahy (autem cca 45 min), díky nedaleké dálnici D1. V městysi se nachází veškerá občanská vybavenost.
V okolí lze navštívit řadu zajímavých památek a lokalit, např. hrad Český Šternberk, zámky Konopiště a Jemniště, klášter Želiv, města Vlašim, Ledeč nad Sázavou a mnoho dalších.

Contact us
Client section
In the client section you will find the châteaus that are not presented publicly, they constitute a part of the non-public offer. The châteaus are intended for registered users of the company to whom the offer will be displayed after they have registred in the section.
Please, contact us for access to client section.
More properties
District Ústí nad Labem
More...
District Mělník
More...
District Ústí nad Orlicí
More...