EN
Nový zámek Votice
Okres
Benešov
Od Prahy
60 km
Cena
Cena na vyžádání

Nový zámek ve Voticích byl postaven koncem 18. století přestavbou a nástavbou staršího renesančního domu. Je ukázkou hodnotného venkovského vrchnostenského sídla pozdně barokního původu. Součástí památkově chráněného areálu je zámek, obytný dům, hospodářské křídlo, kočárovna a park. Celková rozloha činí 1,3 ha. Je připraven projekt rekonstrukce zámeckého areálu zahrnující ubytování, wellness a restauraci a revitalizace zámeckého parku. Platné stavební povolení. Votice leží v okrese Benešov, cca 60 km od Prahy.

Popis zámku

Nový zámek leží na jižním okraji historického jádra města Votice mezi Starým zámkem a Františkánským klášterem a tvoří jednu z dominant městečka. Areál byl původně předměstskou renesanční usedlostí, která byla koncem 18.stol. přestavěna a nazývána jako Panský či Hraběcí dům. Zámek je příkladem hodnotného venkovského vrchnostenského sídla pozdně barokního původu, vzniklého z předměstské usedlosti a později z výstavného pozdně barokního městského domu. Architektonicky hodnotné jsou především klenuté prostory v přízemí a místnosti se štukovými zrcadly v patře, dále kamenické prvky, krov, řešení fasád se všemi detaily a další.

Zámecká budova je patrová, částečně podsklepená, s částečně využívaným podkrovím. Je zastřešena pozdně barokní mansardovou střechou. Jižní štít obrácený do zámeckého parku je zdoben slunečními hodinami. Hlavní vstup je ve východním dvorním průčelí s venkovním schodištěm.
Sklepy se nachází pod nejstarší částí domu a jsou klenuty valeně, prostory v přízemí jsou zastropené klenbami valenými, křížovými a klenbou klášterní. V místnostech v patře jsou stropy s ozdobnými fabiony a štukovými zrcadly.
Hospodářská budova do tvaru „L“ je přízemní, nepodsklepená, částečně s podkrovní vestavbou. Západní část byla obytná, zbývající část objektu byla hospodářská.
Poslední menší stavba sloužila původně jako kočárovna, později fungovala jako garáž.

Dispozice zámku a ostatních budov

Užitná plocha – Zámek:
1.PP – 75,7 m2
1.NP – 222,5 m2
2.NP – 232,6 m2
3.NP – 198 m2
Celkem: 728,8 m2

Užitná plocha – Hospodářská část:
1.NP – 198,9 m2
2.NP – 146,2 m2
Celkem: 345,1 m2

Užitná plocha – Kočárovna:
1.NP – 42,2 m2
2.NP – 38,7 m2
Celkem: 80,9 m2

Projekt rekonstrukce zámeckého areálu se stavebním povolením

Současný majitel ve spolupráci s architektonickým studiem připravil projekt na využití zámeckého areálu. Záměrem bylo vybudovat zde zámeček s ubytováním, wellness a restauraci. Restaurace a menší wellness se nachází v původní hospodářské budově. Celé podkroví je navrženo pro ubytování (5 apartmánů).

Vizualizace

Vizualizace

V budově zámku je v suterénu umístěn sklad a technická místnost, případně vinný sklep. V přízemí má být umístěn hlavní vstup a 5 pokojů s koupelnami. V patře se nachází společenská místnost a 6 ubytovacích pokojů s koupelnami. V podkroví je společenská místnost a 3 pokoje s koupelnami.

Uvnitř parku leží menší objekt, plánovaný jako dům pro hosty. Má 2 nadzemní podlaží, v prvním je apartmán o velikosti 59 m2 a ve druhém další apartmán o velikosti 39 m2.

V parku se počítá s obnovením původní cestní sítě a je zde veřejná část a soukromá část pro majitele a ubytované hosty. Součástí veřejné části je i letní terasa, dětské hřiště a přírodní amfiteátr.

Kontaktovat
Klientská sekce
V Klientské sekci naleznete další zajímavé zámky, jejichž prodej není prezentován veřejně, jsou součástí naší neveřejné nabídky. Zámky jsou určeny pro registrované uživatele společnosti CHATEAU.cz, kteří je uvidí po přihlášení do této sekce.
Chcete-li získat přístup do této sekce,
kontaktujte nás.
Více nemovitostí
Okres Rychnov nad Kněžnou
Cena na vyžádání
Více informací
Okres Ústí nad Labem
Cena na vyžádání
Více informací
Okres Mělník
Cena na vyžádání
Více informací